Historia na 6 – przyjemna nauka historii Podboje kolonialne Wyjaśnij, jaki był los miasta i jego mieszkańców po poddaniu się Hiszpanom.

Wyjaśnij, jaki był los miasta i jego mieszkańców po poddaniu się Hiszpanom.

Tenochtitlan

Hiszpański podbój Imperium Azteków, znany również jako podbój Meksyku lub wojna hiszpańsko-aztecka (1519-21), był jednym z głównych wydarzeń hiszpańskiej kolonizacji obu Ameryk. Istnieje wiele szesnastowiecznych narracji na temat tego wydarzenia autorstwa hiszpańskich konkwistadorów, ich rdzennych sojuszników i pokonanych Azteków. Nie był to wyłącznie pojedynek małego kontyngentu Hiszpanów pokonujących Imperium Azteków, ale raczej stworzenie koalicji hiszpańskich najeźdźców z trybutariuszami Azteków, a przede wszystkim rdzennych wrogów i rywali Azteków. Połączyli oni siły, by w ciągu dwóch lat pokonać Meksykanów z Tenochtitlan. Dla Hiszpanów wyprawa do Meksyku była częścią projektu hiszpańskiej kolonizacji Nowego Świata po dwudziestu pięciu latach stałego hiszpańskiego osadnictwa i dalszej eksploracji na Karaibach.

Polecane posty

Ameryka południowa

Wskaż tereny Ameryki Południowej, które w XVI w. nie zostały skolonizowane przez Europejczyków. Wyjaśnij dlaczego tak się stało.Wskaż tereny Ameryki Południowej, które w XVI w. nie zostały skolonizowane przez Europejczyków. Wyjaśnij dlaczego tak się stało.

W XVI wieku skolonizowana została głównie zachodnia część Ameryki Południowej oraz wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Pozostała część kontynentu została przez kolonistów pominięta ze względu na ukształtowanie terenu oraz klimat. Na terenie