Historia na 6 – przyjemna nauka historii Zanim zaczęła się historia Wskaż, kiedy pierwsi przedstawiciele Homo sapiens pojawili się w Europie.

Wskaż, kiedy pierwsi przedstawiciele Homo sapiens pojawili się w Europie.

Homo sapiens

Według informacji zawartych na mapie można wywnioskować, że pierwsi przedstawiciele Homo sapiens pojawili się w Europie ok. 70 tysięcy lat temu.

Homo sapiens

Człowiek rozumny, inaczej znany jako Homo sapiens, to gatunek ssaka naczelnego, który należy do rodziny człowiekowatych, wspólnie z szympansami, gorylami i orangutanami. Jest jedynym żyjącym obecnie przedstawicielem rodzaju Homo i występuje na każdym kontynencie.

Polecane posty

Osada

Wymień rozwiązania, które wskazują na to, że osada została wzniesiona na obszarze o suchym i ciepłym klimacie.Wymień rozwiązania, które wskazują na to, że osada została wzniesiona na obszarze o suchym i ciepłym klimacie.

Osada została wzniesiona na obszarze o suchym i ciepłym klimacie, ponieważ otwory dachowe byłyby źródłem przecieków i dostawania się wody do środka budynku w trakcie ulewnych deszczy jesienią i wiosną

Prehistoria

Wskaż, z czego wynikają problemy z jednoznacznym określeniem ram czasowych poszczególnych epok prehistorycznych.Wskaż, z czego wynikają problemy z jednoznacznym określeniem ram czasowych poszczególnych epok prehistorycznych.

Odniesienie do konkretnych ram czasowych dla poszczególnych epok prehistorycznych może być trudne do ustalenia ze względu na asynchronizm rozwojowy. Oznacza to, że tempo rozwoju było różne w różnych miejscach, a