Historia na 6 – przyjemna nauka historii Wielkie odkrycia geograficzne Wskaż elementy konstrukcyjne karaki, które były, Twoim zdaniem, najważniejsze podczas wyprawy oceanicznej.

Wskaż elementy konstrukcyjne karaki, które były, Twoim zdaniem, najważniejsze podczas wyprawy oceanicznej.

Wyprawa oceaniczna

Najważniejszym elementem konstrukcyjnym karaki, który pozwalał na przetrwanie wyprawy oceanicznej był wytrzymały kadłub, który sprawiał, że statek miał duże zanurzenie. Dzięki temu podróż była bezpieczniejsza podczas sztormów, a na pokład można było zabrać więcej zapasów, mających kluczowy wpływ na przeżywalność oraz morale załogi.

Polecane posty

strefy wpływów hiszpanii i portugalii

Podaj, które kontynenty znalazły się w strefie wpływów Portugalii, a które – Hiszpanii.Podaj, które kontynenty znalazły się w strefie wpływów Portugalii, a które – Hiszpanii.

Hiszpańskie imperium było od Madrytu do Manili, razem z Peru, Meksykiem i bogatymi terytoriami Ameryki Północnej.Imperium Portugalskie było dużo większe a sieć placówek handlowych obejmowała zachodnią Afrykę, Indonezję, Indie, Chiny

Wyprawy w nieznane

Wyjaśnij, dlaczego wymienione przyrządy nawigacyjne były szczególnie ważne podczas wyprawy w nieznane.Wyjaśnij, dlaczego wymienione przyrządy nawigacyjne były szczególnie ważne podczas wyprawy w nieznane.

Napisz inaczej: Wymienione przyrządy nawigacyjne pozwalały odkrywcom weryfikować położenie ich statku względem gwiazd oraz ustalać dalszy kierunek rejsu. Było to bardzo istotne, ponieważ pomagało podróżnikom orientować się w sytuacji, pomimo