Historia na 6 – przyjemna nauka historii Wielkie odkrycia geograficzne Podaj skutki wielkich odkryć geograficznych.

Podaj skutki wielkich odkryć geograficznych.

wielkie odkrycia geograficzne

Skutków wielkich odkryć geograficznych było wiele, ale najważniejsze z nich to między innymi ekspansja kolonialna, odkrycie nowych lądów i wysp, symboliczny początek nowożytności, rozwój miast i otwarcie nowych szlaków handlowych. Z tych negatywnych możemy wyróżnić niewolnictwo, wojny i choroby.

Polecane posty

strefy wpływów hiszpanii i portugalii

Podaj, które kontynenty znalazły się w strefie wpływów Portugalii, a które – Hiszpanii.Podaj, które kontynenty znalazły się w strefie wpływów Portugalii, a które – Hiszpanii.

Hiszpańskie imperium było od Madrytu do Manili, razem z Peru, Meksykiem i bogatymi terytoriami Ameryki Północnej.Imperium Portugalskie było dużo większe a sieć placówek handlowych obejmowała zachodnią Afrykę, Indonezję, Indie, Chiny

Wyprawa oceaniczna

Wskaż elementy konstrukcyjne karaki, które były, Twoim zdaniem, najważniejsze podczas wyprawy oceanicznej.Wskaż elementy konstrukcyjne karaki, które były, Twoim zdaniem, najważniejsze podczas wyprawy oceanicznej.

Najważniejszym elementem konstrukcyjnym karaki, który pozwalał na przetrwanie wyprawy oceanicznej był wytrzymały kadłub, który sprawiał, że statek miał duże zanurzenie. Dzięki temu podróż była bezpieczniejsza podczas sztormów, a na pokład