Podaj, co groziło lekarzowi za błąd lekarski.

Lekarz mezopotamii

Błąd lekarski, który doprowadził do śmierci obywatela lub utracenia przez niego oka kończył karierę zawodową takiego lekarza, ponieważ karany był odcięciem ręki.

Czym jest Medycyna Mezopotamii?

Medycyna Mezopotamii to dziedzina, która rozkwitała w Mezopotamii od czasów panowania III dynastii z Ur (ok. połowa III tysiąclecia p.n.e.). Zajmowała się ona zdrowiem i chorobami ludzi, a także metodami ich leczenia i zapobiegania. W swojej naturze medycyna ta była mieszanką magii i religii, ale również opierała się na doświadczeniu i racjonalnym myśleniu, co potwierdzają odkrycia archeologiczne z terytoriów Uruk, Ur i Lagasz.

Polecane posty

Zyzny-Polksiezyc

Podaj nazwy krain, które leżały na terenie Żyznego Półksiężyca.Podaj nazwy krain, które leżały na terenie Żyznego Półksiężyca.

Na terenie Żyznego Półksiężyca leżały następujące krainy:– Egipt,– Fenicja,– Izrael,– Babilonia,– Elam,– Mitanni,– Asyria. Żyzny Półksiężyc Region zwany Żyznym Półksiężycem jest uważany za kolebkę wielu starożytnych cywilizacji na Bliskim Wschodzie,

ziggurat

Odszukaj informacje na temat budowli zbliżonych kształtem i przeznaczeniem do zikkuratu, wzniesionych przez inne dawne cywilizacje.Odszukaj informacje na temat budowli zbliżonych kształtem i przeznaczeniem do zikkuratu, wzniesionych przez inne dawne cywilizacje.

Piramidy schodkowe: Czym jest Zikkurat? Ziggurat, piramidalna schodkowa wieża świątynna będąca budowlą architektoniczną i religijną charakterystyczną dla głównych miast Mezopotamii (obecnie głównie w Iraku) od około 2200 do 500 roku