Historia na 6 – przyjemna nauka historii Podboje kolonialne Opisz, w jaki sposób odbywał się handel w ramach złotego trójkąta.

Opisz, w jaki sposób odbywał się handel w ramach złotego trójkąta.

Złoty trójkąt

Handel w ramach złotego trójkąta polegał na wymianie towarów pomiędzy trzema kontynentami: Europą, Afryką oraz Ameryką. Kupcy wypływający z Europy załadowywali swoje statki wyrobami rzemieślniczymi, które wymieniali w Afryce na niewolników. Tych z kolei transportowano do Ameryki, gdzie sprzedawano z wielkim zyskiem, za który zakupywano towary kolonialne (np. bawełnę) lub przywożono bezpośrednio złoto i srebro z powrotem do Europy.

Polecane posty

Ameryka południowa

Wskaż tereny Ameryki Południowej, które w XVI w. nie zostały skolonizowane przez Europejczyków. Wyjaśnij dlaczego tak się stało.Wskaż tereny Ameryki Południowej, które w XVI w. nie zostały skolonizowane przez Europejczyków. Wyjaśnij dlaczego tak się stało.

W XVI wieku skolonizowana została głównie zachodnia część Ameryki Południowej oraz wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Pozostała część kontynentu została przez kolonistów pominięta ze względu na ukształtowanie terenu oraz klimat. Na terenie