Historia na 6 – przyjemna nauka historii Świt narodów europejskich Oceń, jaki wpływ na dalsze losy Franków miał chrzest Chlodwiga.

Oceń, jaki wpływ na dalsze losy Franków miał chrzest Chlodwiga.

Chrzest Chlodwiga I

Chlodwig był pionierem wśród królów barbarzyńskich, ponieważ zdecydował się przyjąć chrzest w obrządku rzymskim. Ta decyzja silnie powiązała jego królestwo z religią katolicką na długie lata.

Jego przyjęcie nowej religii przyniosło mu sympatię ze strony rzymskiej ludności zamieszkałej w Galii.

Polecane posty

plemiona barbarzyńskie

Wymień plemiona barbarzyńskie, które założyły swoje państwa na gruzach cesarstwa zachodniorzymskiego.Wymień plemiona barbarzyńskie, które założyły swoje państwa na gruzach cesarstwa zachodniorzymskiego.

Na gruzach cesarstwa zachodniorzymskiego powstały następujące państwa: – Królestwo Franków,– Królestwo Longobardów,– Królestwo Wizygotów,– Królestwa Anglosaskie,– Królestwo Wandalów.

Frankowie

Wymień plemiona i państwa, które utraciły swoje tereny na rzecz Franków.Wymień plemiona i państwa, które utraciły swoje tereny na rzecz Franków.

Państwa: – Austrazja,– Neustria,– Akwitania,– Burgundia,– Gaskonia,– Septygonia,– Prowansja. Plemiona: – Fryzowie,– Bawarowie,– Alamanowie,– Turyngowie,– Baskowie. Kim byli Frankowie? Frankowie byli grupą germańskich ludów, które żyły w zachodniej i środkowej