Historia na 6 – przyjemna nauka historii Historia Józef Bem – fakty i ciekawostki dla dzieci i nie tylko

Józef Bem – fakty i ciekawostki dla dzieci i nie tylko

Józef Bem - fakty i ciekawostki dla dzieci i nie tylko

Jak urozmaicić lekcje wykorzystując nowoczesne multimedialne i interaktywne narzędzia? Skorzystajcie z bezpłatnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez innowacyjna platformę edukacyjną SzpiedzyWiedzy.pl.

Generał Józef Bem słynny bohater trzech narodów, przywódca walk o niepodległość Polaków, Węgrów i Turków. Czy biografia generała Józefa Bema może nas zaskoczyć ciekawymi faktami i niecodziennymi zainteresowaniami? Jak przedstawić dzieciom jego postać wykorzystując atrakcyjne nowoczesne multimedialne i interaktywne narzędzia?

Co warto wiedzieć o generale Józefie Bemie?

Jak dobrze znacie generała Józefa Bema? Co wiecie o nim, o jej dzieciństwie, zasługach i zainteresowaniach? Wszystkiego dowiecie się w łatwy i atrakcyjny sposób korzystając z interaktywnej prezentacji „Generał Józef Bem” na portalu SzpiedzyWiedzy.pl

Józef Bem - fakty i ciekawostki dla dzieci i nie tylko
Created with GIMP

Generał Józef Bem – i co jeszcze?

Poznając postać generała Józefa Bema, fakty z jego życia i niecodzienne osiągnięcia warto dowiedzieć się też więcej o kraju, dla którego stał się bliski jak ojciec. Na wirtualną wycieczkę po Węgrzech zabierze nas interaktywna i multimedialna aplikacja „Co ty wiesz o Węgrzech?”, czyli przygoda z Węgrami: ich historią, geografią i kulturą. Rozwiązując interaktywne zagadki i zadania dowiecie się wszystkiego co najważniejsze o tym europejskim kraju, z którym zaskakująco wiele nas łączy.

Created with GIMP

Królowa Jadwiga – jak o niej opowiedzieć dzieciom?

Trzecia interaktywna prezentacja, opracowana w ramach projektu edukacyjnego „Szpiedzy Wiedzy na węgierskim tropie” dotyczy świętej Jadwigi Andegaweńskiej – najbardziej znanej i najłatwiej rozpoznawalnej z polskich królowych. Czemu zawdzięcza swoją popularność i zainteresowanie, którym cieszy się od tylu wieków? Co warto wiedzieć o niej, o jej rodzinie, królewskich obowiązkach i codziennych zwyczajach? Wszystkiego dowiecie się w łatwy i atrakcyjny sposób korzystając z interaktywnej prezentacji „Królowa Jadwiga” na portalu SzpiedzyWiedzy.pl

Józef Bem

Skorzystajcie z bezpłatnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez innowacyjna platformę edukacyjną SzpiedzyWiedzy.pl!

Materiały dydaktyczne dotyczące Węgier, Królowej Jadwigi, generała Józefa Bema, a także Jadwigi Andegaweńskiej powstały w ramach projektu edukacyjnego „Szpiedzy Wiedzy na węgierskim tropie, który realizowany jest przez Fundację „Trasa dla Bobasa” dzięki wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Created with GIMP

Polecane posty

Otton III

Scharakteryzuj koncepcję polityczną, którą starał się realizować Otton III.Scharakteryzuj koncepcję polityczną, którą starał się realizować Otton III.

Otton III starał się zrealizować ideę cesarstwa uniwersalnego, czyli tworzenie luźnej federacji, której przewodził, skupiającej wszystkie ziemie zamieszkane przez wyznawców chrześcijaństwa. Otton III był władcą niemieckim z rodziny Ludolfingów. Został

Otton III

Podaj, jakie okoliczności skłoniły Ottona III do przybycia do Gniezna i jakie korzyści z tej wizyty odniósł Bolesław Chrobry.Podaj, jakie okoliczności skłoniły Ottona III do przybycia do Gniezna i jakie korzyści z tej wizyty odniósł Bolesław Chrobry.

Otton III przybył do Gniezna z pielgrzymką do grobu św. Wojciecha, chciał też pozyskać poparcie Bolesława Chrobrego na utworzenie zachodniego cesarstwa uniwersalistycznego. Korzyści: Utworzenie arcybiskupstwa w Gnieźnie i biskupstw w